Финални резултати на XVIII меморијален турнир во мал фудбал “Оливер Соколов – Сокол”

👉🏼 Во финалето Фризерница Попај ја совлада екипата Лихнидос Охрид – Гостилница Мече со резултат од 4:0. ⚽️🏆🥇

👉🏼 Третото место и припадна на екипата ФК Црна Река откако на пенали со 5:3 ја совлада четврто пласираната екипа Сук Импекс.